Większa pojemność przy mniejszych zasobach. Intratel pracuje nad urządzeniem, które radykalnie obniży koszty przechowywania danych

17.11.2019

Udostępnij

Całkowite wykorzystanie zasobów lokalnych i chmurowych, szybka i szyfrowana transmisja danych, a wszystko bez większych zmian w architekturze systemów IT klienta. To główne założenia rozwiązania, które dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego rozwija Intratel.

Widok na serwerownię

Projekt zakłada skonstruowanie i oprogramowanie urządzenia, które wypożyczone klientowi i wpięte w jego sieć LAN i/lub SAN dostarczy skalowalnej przestrzeni dyskowej. Wskazanie obszarów przestrzeni dyskowej klienta w panelu urządzenia włączy je w proces bezpiecznej, szyfrowanej transmisji do data center Intratel. Dane przechowywane w ten sposób pozostaną stale dostępne, ale nie będą zajmować już zasobów w infrastrukturze.

 

Takie podejście do przechowywania danych oznacza, że zachowując absolutne bezpieczeństwo danych uzyskujemy bardzo wysoką wydajność i dużą pojemność przy kilkukrotnie mniejszych (w porównaniu do innych rozwiązań) zasobach obliczeniowych. Nie ma więc potrzeby inwestowania w kolejne urządzenia do przechowywania danych w przypadku, gdy ilość tych danych przyrasta.

 

Dzięki szyfrowanej komunikacji między urządzeniem a data center Intratel, dane są przechowywane i archiwizowane w trwały oraz bezpieczny sposób.

 

Przy konstrukcji ekosystemu urządzeń będących przedmiotem badań Intratel planuje praktycznie wykorzystać potencjał technologii blockchain. Wprowadzenie rozwiązania na rynek przewidywane jest na koniec 2021 roku.