Intratel z nagrodą AI Champions 2020

08.03.2021

Udostępnij

To nagroda dla firm IT, które najefektywniej wspierają swoich klientów we wdrażaniu rozwiązań wykorzystujących AI i uczenie maszynowe. Za rozwiązanie sprzętowe, które umożliwi prace nad modelem wnioskowania wykorzystywanym w badaniach laboratoryjnych Intratel otrzymał nagrodę AI Champions.

AI Champions to prestiżowy, roczny program szkoleń i konsultacji, prowadzony w całej Europie wspólnie przez Dell Technologies i nVIDIA. Kwalifikują się do niego firmy z największym potencjałem rozwoju projektów związanych ze sztuczną inteligencją.

 

Równolegle do szkoleń prowadzony jest konkurs na opracowanie i wdrożenie rozwiązania wspierającego wykorzystanie AI u klienta. Intratel jest jedynym laureatem takiego wyróżnienia z Europy Środkowo-Wschodniej.

 

 

”Nasza własna działalność badawczo-rozwojowa skoncentrowała się w ostatnim czasie właśnie wokół sztucznej inteligencji” – mówi Mariusz Prószyński, wiceprezes Intratel i koordynator programu AI Champions po stronie firmy. „To w prostej linii efekt rozwoju kompetencji Intratela jako integratora, zdobywania wiedzy z zakresu sprzętu, sieci, chmury, systemów rozproszonych. Nagroda AI Champions jest dowodem, że tę wiedzę i wsparcie potrafimy także przekazać klientom którzy rozwijają własne, przełomowe rozwiązania” – dodaje.

 

Pozostałe nagrodzone w konkursie AI Champions firmy to ebb3 z Wielkiej Brytanii, MaticMind z Włoch oraz SVA z Niemiec.

Czytaj więcej:

Szybsza eliminacja błędów dzięki AI i chmurze. Intratel pracuje nad rozwiązaniem, które usprawni produkcję przemysłową