Intratel Certyfikowanym Partnerem QNAP

17.03.2021

Udostępnij

Serwery NAS, serwery plików, dyski sieciowe i pamięci masowe – marka QNAP to branżowy standard jeśli chodzi o gromadzenie i udostępnianie danych w biurze i w domu. Intratel został pierwszym Certyfikowanym Partnerem tych rozwiązań w województwie podlaskim.

 

Status Certyfikowanego Partnera oznacza, że Intratel jest w stanie uzyskać dla swoich klientów korzystne ceny na zakup urządzeń, a także profesjonalnie wdrażać i integrować rozwiązania QNAP.

QNAP NAS w obudowie rack

 

Czym jest QNAP NAS?

 

NAS (ang. Network-attached Storage) – flagowy produkt QNAP -  to urządzenie pamięci masowej na dane, pozwalające na zapis zdjęć, obrazów, wideo, muzyki i dokumentów.  NAS może być używany tylko przez jedną osobę lub udostępniany większym grupom. Dostęp do NAS można także uzyskać z urządzeń mobilnych i komputerów.

 

Przechowywanie danych

 

Urządzenie NAS bezpiecznie przechowuje duże ilości dowolnego typu danych. Pojemność pamięci masowej zależy od pojemności skonfigurowanych dysków twardych lub dysków SSD. Serwer NAS może obsługiwać potencjalnie duże ilości danych bez miesięcznych opłat, zapewniając jednocześnie standardową, wygodną funkcję przechowywania danych w formie usług w chmurze.

 

Dane wykonania kopii zapasowych

 

Skonfigurowane na telefonie i komputerze dane zostaną automatycznie skopiowane na serwer NAS. Zapisane na NAS kopie zapasowe danych można dodatkowo skopiować do chmury lub do innego serwera NAS.

QNAP NAS w obudowie tower

 

Łatwe udostępnianie

 

Serwer NAS działa jak prywatna chmura. Nie tylko można zająć całą jego pojemność, ale także używać go z innymi jako serwera danych. Pracownicy biura mogą w łatwy sposób udostępniać i synchronizować pliki pomiędzy różnymi platformami – w tym systemami Windows, Mac, iPhone i Android.

 

Zarządzanie wszystkimi plikami w jednym miejscu

 

Przestrzeń z NAS można zamontować w komputerze. „Montowanie” to stan, kiedy komputer wykrywa urządzenie. Po zamontowaniu NAS w komputerze można wyświetlić jego zawartość w obszarze „Eksplorator plików” > „Sieć” w systemie. 80% użytkowników urządzeń QNAP korzysta z tej funkcji w celu stworzenia bardzo wygodnego środowiska lokalnego, które umożliwi im dostęp do swoich plików.

 

Nie oznacza to, że dostęp do serwera NAS nie jest możliwy ze zdalnej lokalizacji. Wystarczy otworzyć przeglądarkę, a wszystkie dane będą w zasięgu.

 

Dzięki aplikacji „File Station” można także wyświetlać i zarządzać plikami z różnych innych źródeł, w tym pamięci USB, urządzeń mobilnych i dysków optycznych.

 

Bezpieczeństwo

 

Technologia szyfrowania QNAP pozwala zabezpieczać dane i chronić przed nieupoważnionym dostępem. Wbudowana aplikacja Security Counselor także zapewnia ochronę plików przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

 

Więcej informacji na temat rozwiązań QNAP znajdziecie pod adresem handlowy@intratel.pl
Źródło informacji i zdjęć - qnap.com